Tere, hea näojooga huviline!

Kutsun sind endaga koos naeratama – loomuliku ilu ja parema enesetunde heaks.

Näojooga on enamat, kui harjutused näole ja kaelale. See on ka hingamis- ja rühiharjutused, oma emotsioonide märkamine, miimikalihaste korrale kutsumine – rahulikum, tervem ja heaolust pakatavam Sina.

Olen näojooga ja kriya hatha jooga õpetaja Anneli Hallik.

Näojoogat õpetan alates 2022. aastast, kriya hatha joogat juba pea 20 aastat. Näojooga juurde jõudsin juhuslikult, sattudes vaatama üht videot, mille kaasa tegin.

Kuna harjutused mõjusid mu olemisele hästi, otsustasin asja lähemalt uurida. Paarikuise harjutamise järel vaatas mulle peeglist vastu tore üllatus – mu nägu oli noorem, värskem ja siledam.

Õppisin märkama ka harjumusi, mis näole, rühile, aga ka tervisele liiga võivad teha. Sain aru, et näojooga on põnev täiendus mu igapäevasele kriya jooga praktikale. Nii otsustasingi sertifitseeritud näojooga õpetajaks saada.

Mida näojooga abil on võimalik saavutada?

Näojoogaga tegelemine ei mõjuta mitte ainult nägu, vaid ka enesetunnet. See muudab su iseendast teadlikumaks.

Hakkad märkama nii seoseid näo, keha, toitumise, une ja liikumise vahel, kui saama sabast kinni harjumustel, mis näole noorendavalt ei mõju, usinal treenimisel aga kaovad: sa ei istu enam köökus või käsipõsakil ega kortsuta kulmu, sest tead, kuidas see võib ajaga su nägu muuta.

Joogaõpetajana tean, kui oluline on teadvustamine – oma emotsioonide, harjumuste, käitumise ja reaktsioonide märkamine. Peeglisse vaadates saad miimika sedamaid vabaks lasta ja grimassi minema pühkida. Ning kuna harjutamine teeb meistriks, saabuvad parimad tulemused ikka usinalt treenides.

Küll näed, näojooga toob tagasi rõõmu ja enesekindluse, mille oled elu keerdkäikudesse või igapäevatoimetustesse kaotanud. Sa saad tagasi iseenda!

Tule koos minuga naeratama!

Muide, naeratamisel on otsene positiivne mõju meie näolihastele. See aktiveerib sarnalihased – tekitab lihaste tõste ehk vastuasendi loomulikule gravitatsioonist tingitud allavajumisele. Kui naeratada, siis on võimatu kurba või mossis nägu teha. Ja tuju juba tõusebki!

Minu teekond jooga ja teadliku eluviisi juurde

2023 – Tiibeti meditsiini baaskursus, õpetaja Anu Rootalu;
kursus „Näorullik, Gua Sha ja kosmeetilised kupud“;
kursus „Holistiline mikronõelte tehnika“

2022 – Practical Consciousness kursused „Selgus“ ja „Emotsioonid“

2021 – Näojooga süvaõpe: „Face Yoga Method“ õpetaja tunnistus, õpetaja Fumiko Takazu

2017, 2019 – Joogateraapia koolitused. Õpetaja osteopaat-füsioterapeut Laurier-Pierre Desjardins

2010–2012 – Joogateraapia koolitused. Õpetaja osteopaat-füsioterapeut Laurier-Pierre Desjardins

2009–2017 – Practical Consciousness /Teadliku muutuse kunst kursused I–V. Õpetaja Ingvar Villido

2005–2007 – Kriya hatha jooga õpetajate 200-tunnine õppeprogramm ja diplom. Kool: Babaji Kriya Yoga Order of Acharyas USA, Inc. Õpetaja Durga Ahlund

2004–2020 – Babaji kriya jooga I, II ja III astme pühitsused. Õpetajad Ingvar Villido, Durga Ahlund, Marshall Govindan Satchidananda, Rudra Shivananda

Al 1993 – Radza-buddhi jooga ja jooga süvaõpe, õpetaja Ingvar VillidoKontakt

Kui vajad abi sobiva teenuse valimisel, soovid mõne teenuse kohta rohkem infot või tahad end eratundi või kursusele registreerida, võta julgesti ühendust aadressil anneli@naerataminuga.ee või helista telefonil 56616948.